Kobieta pływa w dużym basenie stelażowym w ogrodzie

W obecnych czasach każdy może mieć swój basen ogrodowy. Może być on nie tylko elementem praktycznym, ale też ozdobnym. Trzeba tylko wiedzieć, jaki wybrać. Taka atrakcja to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu latem. To opcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Dziś na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów basenów ogrodowych.

Czym się kierować przy wyborze? Jaki basen wybrać? Dlaczego akurat ten? I co jeszcze warto o tym wiedzieć? Odpowiedzi na wszystkie te i bardzo podobne pytania znajdują się poniżej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Na co zwrócić uwagę wybierając basen ogrodowy?

Podczas zakupu odpowiedniego basenu do naszego przydomowego ogrodu warto dokładnie przeanalizować właściwości każdego z nich. Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Na co?

  • Wielkość. To chyba najważniejszy aspekt. Przed wyborem basenu trzeba dokładnie zmierzyć miejsce w ogrodzie, gdzie chcemy go ustawić. Baseny o średnicy większej niż 4 metry idealnie sprawdzą się w większych ogrodach. Natomiast baseny z mniejszą będą pasować w znacznie mniejszych ogrodach, gdzie nie dysponujemy dużą ilością miejsca. Basen ogrodowy prostokątny wydaje się być dobrym pomysłem, gdy mamy długie, a wąskie miejsce.
  • Głębokość. Głębokości odpowiada wysokość basenu. Warto wybrać model, który odpowiedni będzie dla jego użytkowników. Basen ogrodowy dla dzieci powinien być oczywiście niższy. Te dla dorosłych zazwyczaj przekraczają 120 centymetrów wysokości.
  • Rodzaj basenu. Tutaj również ważne są osoby, które z basenu będą korzystać. Najczęściej wybieranym basenem jest basen stelażowy. Są one silne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. To baseny dedykowane głównie osobom dorosłym gdyż są wysokie. Z kolei basen ogrodowy dla dzieci to przeważnie basen rozporowy. Posiadają jakby dmuchany kołnierz, stabilizujący całą konstrukcję. Ostatni typ basenu to basen dmuchany. Dedykowany jest najmniejszym dzieciom. Jego wadą jest podatność na pękanie, stąd żywotność może być krótka.
  • Materiał. Do produkcji basenów zazwyczaj stosuje się poliester i PCV. Stelaże wykonane są z tak zwanej stali galwanizowanej. Takie baseny są bardzo stabilne i mają długą żywotność.
  • Jakość wykonania. To również ważny aspekt. Warto przy tym zwrócić uwagę na producenta i poczytać o nim opinie w sieci. Sprawdźmy czy wybrany basen posiada potrzebne certyfikaty i atesty. Na pl wszystkie dostępne baseny takie mają. To właśnie tam warto poszukać odpowiedniego basenu do naszego ogrodu.

Jaki basen do ogrodu wybrać?

Przede wszystkim taki, który pasować będzie do wielkości miejsca, którym dysponujemy. Po drugie trzeba wziąć pod uwagę osoby, które będą z niego korzystać. Dla dzieci potrzebne są niższe baseny, dla osób starszych najlepsze będą te stelażowe. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są baseny z różnymi ciekawymi akcesoriami i dodatkami. Jeśli na przykład marzymy o odrobinie luksusu, to można przyjrzeć się basenom z hydromasażem. Takie bowiem również istnieją na rynku.

Taki rodzaj basenu pozwoli nam korzystać z odprężającej kąpieli w pełni. Polecany jest głównie osobom, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia albo pracują fizycznie. Jeszcze inną ciekawą opcją są baseny drewniane. Szczególnie powinny być nimi zainteresowane osoby dbające o estetykę otoczenia wokół. Baseny takie są niezwykle wytrzymałe i wygodne.

Jaki więc basen do ogrodu wybrać? Taki, który będzie najbardziej odpowiadał nam, jako użytkownikom. Taki basen można znaleźć np. na ibaseny.pl.To prosta odpowiedź, ale przecież właśnie o to w takich konstrukcjach chodzi.