Basen rozporowy można bardzo szybko złożyć i rozłożyć

W upalne dni letnie nic tak nie poprawia samopoczucia jak orzeźwiająca kąpiel. Z różnych względów nie każdy ma możliwość wyjechania nad jezioro lub morze. W takiej sytuacji znakomitym rozwiązaniem okazuje się basen ogrodowy.

Basen rozporowy – jak wygląda?

Na pierwszy rzut oka basen rozporowy często kojarzy się ze zwykłym basenem dmuchanym dla dzieci, ale jest znacznie od niego większy. Posiada tylko jeden nadmuchiwany element – kołnierz, którym są zakończone jego ścianki. Wodę należy wlewać przez specjalny otwór – pod jej wpływem basen napełnia się i nabiera sztywności, co zapewnia mu stabilność. Konsultanci ze sklepu S-MUMO przypominają o tym, aby ustawiać go na wcześniej przygotowanym podłożu – powinno być uprzątnięte i równe.

Jakie zalety ma basen rozporowy?

Basen rozporowy jest świetną opcją dla wszystkich osób, którym marzy się basen we własnym ogrodzie bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. Największą jego zaletą jest mobilność. Można go zabrać np. na działkę rekreacyjną – zwłaszcza że po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Ma gładkie ścianki, co ma ogromne znaczenie, gdy z basenu korzystają dzieci. Nie ma ryzyka, że niechcący się o coś zaczepią i zrobią sobie krzywdę. Poza tym baseny rozporowe są dosyć wytrzymałe, a jeśli zdarzy się, że ścianka ulegnie przebiciu, da się to szybko naprawić za pomocą specjalnego zestawu.

Basen rozporowy – najważniejsze kryteria wyboru

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami. Pod względem rozmiarów basen rozporowy powinien być dostosowany: po pierwsze – do wielkości działki, po drugie – do liczby użytkowników. Jakość i solidność wykonania to również ważne cechy, jakimi powinien odznaczać się basen. Intex lub inna znana marka to najlepsza gwarancja jakości. Basen rozporowy od znanego producenta to inwestycja na co najmniej kilka sezonów. Warto przy tej okazji pokusić się o zakup przydatnych akcesoriów. W omawianych basenach istnieje np. możliwość założenia pompy filtrującej.