Dwuch mężczyzn stoi obok budowy bloku

Zakup mieszkania od dewelopera w Poznaniu opłaca się z wielu powodów. Stolica Wielkopolski to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce, a przy tym ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i turystyczny na mapie kraju.

Określ własne potrzeby i możliwości finansowe

Zakup nowego mieszkania w Poznaniu to poważna i kosztowna inwestycja, która wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Pierwszym krokiem do jej realizacji jest określenie własnych oczekiwań względem nieruchomości. Trzeba brać pod uwagę takie kwestie jak np. liczba i wiek lokatorów, plany na przyszłość dotyczące założenia rodziny itp. Nie bez znaczenia jest też to, czy mieszkanie ma na celu zaspokajać indywidualne potrzeby mieszkaniowe, czy będzie przeznaczone na wynajem. Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson przypominają, że równie ważne jest przeanalizowanie budżetu pod kątem takiego zakupu. Sposób jego finansowania odgrywa istotną rolę – dobry deweloper powinien doradzić w tym obszarze klientowi i pomóc mu znaleźć optymalne rozwiązanie.

Poszukaj mieszkania

Oferty deweloperów realizujących w stolicy Wielkopolski inwestycje mieszkaniowe należy dokładnie przeanalizować pod kątem zawartości i ceny, mając przy tym na względzie swoje potrzeby i preferencje. Różnorodność to ważna cecha, jaką wyróżniają się najlepsi developerzy. Poznań to doskonały przykład miasta, gdzie w zakresie nowych mieszkań wybór jest ogromny – od mikro kawalerek po luksusowe apartamenty. Rozglądając się za odpowiednią nieruchomością, należy sprawdzić m.in. czas dojazdu na osiedle o rozmaitych porach dnia czy rodzaj inwestycji realizowanych w okolicy – także tych, które są dopiero w planach. Dobrze rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, handlowa i usługowa to ogromny atutu osiedla, na którym znajduje się mieszkanie.

Załatw formalności

Nawiązanie współpracy z deweloperem zaczyna się od podpisania umowy przedwstępnej.  Dopiero później zawierana jest właściwa umowa zwana deweloperską. Musi mieć ona formę aktu notarialnego. Określa ona warunki realizacji inwestycji.