Projektu domu jednorodzinnego z tarasem

Artykuł sponsorowany.

Taras zawsze jest dla domu czymś istotnym. Jeśli nasz taras domowy okala także ogród – wtedy nasza przestrzeń staje się piękna i przestronna. Jakie projekty domów z tarasem są obecnie najwyżej cenione?

Domy z tarasem

Taras jest naturalnym przejściem między domem i ogrodem. Na tarasie, szczególnie w ciepłych sezonach, wydarza się życie rodzinne domowników, którzy tam rozmawiają, spożywają posiłki, spędzają czas. Taras domowy rozszerza więc naszą przestrzeń – dzięki niemu możemy spędzać dni na świeżym powietrzu.

Projekty domów z tarasem z pracowni DomoweKlimaty.pl należą do najlepszych tego typu rozwiązań w kraju. Znajdziemy tam dziesiątki unikalnych projektów domów z tarasem; projekty domów jedno- i wielokondygnacyjnych, tarasy o różnej wielkości, na wiele sposobów komunikujących dom z ogrodem.

Projekt domu jednorodzinnego

Co zwykle zawiera projekt domu z tarasem?

Projekty domów z tarasem zwykle przewidują jego położenie na tyłach budynku – skoro ma być naturalnym przejściem między domem i ogrodem, to jest to rozwiązanie optymalne. Możliwe są jednak inne umiejscowienia tarasu, właściwie taras w nowoczesnych projektach może być zlokalizowany przy dowolnej ścianie domu, z każdej strony. Przy projektowaniu tarasów dla domu oczywiście bierze się pod uwagę słoneczną i zacienioną stronę budynku. Niekiedy spotykamy się także z bardzo ciekawym pomysłem architektonicznym, aby taras znajdował się dokładnie przed wejściem głównym – to styl, można rzec, nawiązujący do domów amerykańskich.

Projekt domu z tarasem

Taras zwykle jest zadaszony. Dach nad tarasem, a jednocześnie dostęp do przestrzeni zewnętrznej, sprawiają, że taras domowy jest czymś pośrednim między pomieszczeniami wewnątrz domu i ogrodem. Stanowi rodzaj “miejsca przejścia”, w którym możemy się zatrzymać i wygodnie usiąść. W wielu rodzinach posiadających domy to właśnie na tarasie podaje się obiady, przyjmuje gości, prowadzi życie towarzyskie i rodzinne. Warunkiem jest jedynie odpowiedni i pozwalający na to metraż tarasu. Jednak nawet małe tarasy mogą spełniać tę rolę miejsca wspólnego.

Taras należy traktować jako poszerzony rodzaj balkonu, prywatną przestrzeń domu, która jednak sięga poza dom. Największe tarasy umieszcza się na parterze, ale na piętrach, a nawet na dachu, także możemy mieć taras. Wielu z nas zgodzi się, że domom bez tarasu z prawdziwego zdarzenia – czegoś brakuje.