Zielona sztuczna trawa leży na balkonie

Naturalny, wyraziście zielony i zadbany trawnik natychmiast staje się główną ozdobą domu i ogrodu. Jednak jak każda „żywa” roślinność wymaga nieustannej uwagi. Wymaga również oprzyrządowania, koszenia, podlewania, jednym słowem staranności i działania. Dlatego dla wielu właścicieli kawałka ziemi, którzy pragną spoglądać na zieloną powierzchnię trawnika, optymalnym wyborem staje się sztuczna trawa.

Sztuczna trawa na podwórku i w ogrodzie

Podwórko i ogród to miejsce, gdzie sztuczna trawa sprawdza się idealnie. Niewielki ogród czy twarde, piaszczyste podwórko wymagałoby wielu zmian i pracy, by na takim terenie przyjęła się naturalna trawa.  Bez względu na to jak dużym podwórkiem i ogrodem się dysponuje, łatwo zamienić je w przyjemne miejsce do spędzenia czasu, wypicia kawy na leżaku, przyjęcia gości. Aby tak się jednak stało miejsce to musi być estetyczne, przyjazne, miłe i pięknie zielone. Sztuczna trawa to optymalne rozwiązanie, które oszczędza czas, efekt jest widoczny natychmiast i można zapomnieć o jakichkolwiek obowiązkach związanych z trawnikiem. Na trawniku wystarczy ustawić stolik i dwa krzesła lub tylko leżaki, żeby stworzyć warunki do wypoczynku.

Sztuczna trawa do wykończenia trawnika

Ale trawnik przed domem to nie jedyne zastosowanie dla syntetycznego trawnika. Przyda się on nawet wówczas, gdy większość ogrodu pokryta jest naturalnym, zielonym trawnikiem. W każdym bowiem ogrodzie można znaleźć miejsca lub kilka miejsc, które są trudnodostępne np. do podlewania czy posiadają zdecydowanie mniej żyzną glebę. To może być obszar wokół architektury ogrodowej czy wokół obiektu do przechowywania sprzętu ogrodniczego, gdzie trawę niszczą gromadzone tam urządzenia. I właśnie te newralgiczne punkty ogrodu warto wykończyć sztuczną trawą, idealnie dopasowaną do naturalnego trawnika.

Dzięki takiemu rozwiązaniu oko nie napotyka żadnej przeszkody, wszelkie trudne i wrażliwe punkty ogrodu znikają pod powierzchnią syntetycznego trawnika. O sztucznej trawie warto również pomyśleć wówczas, gdy posiada się psa wychodzącego do ogrodu częściej niż na spacer. Pies załatwiający się w ogrodzie jest w stanie zniszczyć każdy trawnik, dlatego korzystnie dla wszystkich jest stworzenie dla niego obszaru sztucznej trawy, którą może wykorzystać. Warto tę trawę często spłukiwać, niemniej jest to jeden z mniej absorbujących sposobów na naturalny problem.

Sztuczna trawa nie tylko w ogrodzie

Nie każdy z nas dysponuje jednak ogrodem, czy choćby wspólnym podwórkiem. Często jedyną powierzchnią pomiędzy światem zewnętrznym a domem jest balkon czy taras. Ale i tę przestrzeń można wykorzystać, by stworzyć na niej miejsce do zabaw dzieci, do opalania czy do wypoczynku.

Wyłożenie posadzki balkonu czy tarasu sztuczną trawą zamienia je w zielony, miękki i trwały dywan. Po takim „dywanie” dzieci mogą biegać na boso, bawić się bezpiecznie a jednocześnie wszyscy użytkownicy mogą się poczuć bliżej natury, nawet wtedy, gdy została ona stworzona przez człowieka.  Syntetyczną trawę wystarczy przykleić do podłoża taśmą i nie będzie się ona przemieszczała pod nogami. Na sztucznej trawie można bawić się w trakcie deszczu, a przede wszystkim bezpiecznie lądować w trakcie nadmiernie dynamicznej zabawy.

Sztuczna trawa ma jeszcze inne zastosowanie, chociaż wymaga odrębnego rodzaju produktu. Z syntetycznego trawnika można urządzić dzieciom wspaniałe boisko do kopania piłki czy gry w tenisa. Owszem wymagają one jeszcze więcej przestrzeni, ale na takie boisko mogą zdecydować się choćby operatorzy osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty.