Dziewczynka na rolkach

Spędzanie z dzieckiem każdej wolnej chwili na świeżym powietrzu to doskonały pomysł. Regularne dotlenianie organizmu ma bowiem ogromny wpływ na nasze zdrowie, a także samopoczucie. Organizm zyskuje energię do działania, wzrasta sprawność intelektualna, czujemy się lżejsi i bardziej szczęśliwi.

Zaszczep w dziecku sportowe nawyki

Pomysłów na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem tak naprawdę jest bardzo dużo. Możemy wylegiwać się na kocu i zachwycać krajobrazem, spacerować lub zaszczepić w dziecku nawyk systematycznego ruchu i wybrać jazdę na rolkach. Warto zadbać o to, by takie chwile spędzić jak najlepiej, dlatego ubierzmy się wygodnie, w niekrępujące ruchów ubrania oraz zakupmy sprzęt dobrej jakości.

Rolki a intensywna faza wzrostu dziecka

Wybór ubrań i sprzętu sportowego dla naszej pociechy to często jednak nie lada wyzwanie. Musimy dopasować je do ich preferencji (ulubiony kolor, najładniejszy wzór) jak i do zmieniających się czynników biologicznych. Dzieci są bowiem w fazie intensywnego wzrostu – zmienia się ich wzrost, budowa ciała, czy istotna w tym wypadku – wielkość stopy. Każdy kolejny sezon oznacza więc nowy zakup i dość duży wydatek. W przypadku wyboru rolek dla szybko rozwijającej się pociechy, jest jednak rozwiązanie!

Rolki dla dzieci mogą być bardzo ekonomicznym zakupem, pod warunkiem że dobrze przemyślimy nasz wybór. Rodzic, który dba o domowy budżet, lecz chce sprawić córce czy synkowi radość, wybierze rolki regulowane. Rolki z możliwością regulacji rozmiaru buta i dopasowania do długości stopy, posłużą dziecku przez kilka sezonów, przez co koszt poniesiemy tylko raz. Zależy on przede wszystkim od miejsca zakupu – na sprzęt znanej marki, objęty gwarancją bezpieczeństwa, wydamy od 100 do 300 zł. Regulacja rozmiaru obejmuje dwa, trzy lub cztery rozmiary i jest niezwykle prosta: polega na naciśnięciu umieszczonego z brzegu przycisku, rozsunięciu zewnętrznej części buta do pożądanej długości i zablokowaniu na odpowiednim rozmiarze. Wszystkie modele renomowanych firm posiadają potrójny system zapięcia, obejmujący sznurówki, rzep oraz klamrę, zapewniający idealne dopasowanie do stopy zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Najtańsze modele często posiadają odblaskowe elementy, zwiększające bezpieczeństwo jazdy po zmroku, zaś rolki w kwocie 170 zł zakupimy z zamontowanymi w kółkach diodami LED, które przy okazji będą dla pociechy dodatkową atrakcją. Dobrze zwrócić na to uwagę podczas przeglądania ofert.

Rolkarstwo niesie ze sobą ryzyko upadków, otarć i kontuzji, dlatego należy pamiętać o założeniu chroniącego delikatną głowę dziecka kasku i kompletu ochraniaczy zapobiegających zranieniom i stłuczeniom. Kask ochronny zakupimy za 40-70 zł, natomiast komplet ochraniaczy dziecięcych na nadgarstki, łokcie i kolana to wydatek rzędu 30 zł.

Producenci oferują specjalnie przygotowane zestawy, zawierające rolki regulowane, kask i ochraniacze. Wybór gotowego zestawu, w zależności od modelu rolek, pozwala na oszczędność w zakresie 30-100 zł.