Roślny iglaste w ogrodzie

Rośliny iglaste w ogrodzie nie tylko zachwycają oczy każdego przechodnia, ale również pozwalają poczuć się, we własnym ogrodzie, jak w lesie. Jednak iglaki, jak wszystkie rośliny, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Co musicie o nich wiedzieć, by dobrze się nimi zająć?

Rodzime gatunki drzew

Rośliny iglaste znajdziemy na całym świecie, jednak wybierając je do swojego ogródka, najlepiej postawić na te, które dobrze czują się w naszym klimacie. Na szczęście mamy z czego wybierać. Najpopularniejszymi roślinami iglastymi są cisy, modrzewie, świerki, żywotniki czy sosny, jednak na rynku dostępnych jest nawet trzysta gatunków drzew i krzewów, które z pewnością sprawdza się w Twoim ogrodzie.

Gleba dla iglaków

Rośliny iglaste nie posiadają wysokich wymagań dotyczących gleby. Większość z nich doskonale czuje się w glebach kwaśnych, dlatego odkwaszanie w ogrodzie nie jest konieczne. Iglaki mogą jednak czuć się niekomfortowo w glebach zasadowych z pH powyżej 8,0. W takiej sytuacji konieczne będzie zastosowanie ściółki zakwaszającej. Warto również przystosować ziemię przed samym zasadzeniem roślin. Podstawową czynnością jest oczywiście pozbycie się chwastów, a także wzbogacenie gleby. Pomoże w tym odpowiedni nawóz do iglaków.

Pielęgnacja iglaków

Rośliny iglaste nie są wymagające, a pięknie prezentują się w naszych ogrodach. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzebują odpowiedniej ochrony przed chwastami, a także dobrych warunków do rośnięcia. Konieczne jest regularne podlewanie iglaków, gdyż większość z nich nie jest wytrzymała na suszę. Wyjątkiem są jałowce, sosny i świerk biały. Zbyt duża ilość wody może z kolei powodować gnicie korzeni, dlatego podlewanie powinno być kontrolowane. Najlepiej wodę dostarczać drzewom iglastym jesienią, by były w stanie wytrzymać zimę.

Rośliny iglaste to doskonała inwestycja dla osób, które pragną cieszyć się zielenią w swoim ogrodzie przez cały rok, jednocześnie nie chcąc zbytnio się napracować. Wystarczy im dobra gleba, nawóz oraz woda. Więcej na temat pielęgnacji roślin iglastych możesz dowiedzieć się na stronie Lovethegarden.com.