Dom z bramą garażową

Bramy garażowe automatyczne to bramy dzięki jakim można cieszyć się dużym komfortem oraz maksymalnym zabezpieczeniem dla samochodu. Ponadto, jeśli są one połączone z domem, to można dodatkowo spodziewać się ochrony dla mieszkania. W związku z tym, Polacy coraz częściej decydują się na zakup tego typu bram. Coraz większą uwagę zwracają również na to, żeby zabezpieczać bramy dodatkowo. Wówczas nie muszą się obawiać włamania. Rynek akcesoriów stale się poszerza, a więc trudności z wyborem nie powinny być zbyt duże.

Decyzje podejmowane już na etapie wyboru bramy

Tak naprawdę, już na etapie doboru bramy garażowej należy dokładnie zastanowić się nad kwestią bezpieczeństwa. Estetyka i funkcjonalności naturalnie również są ważne, natomiast bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Dlatego warto zwrócić uwagę na cechy i parametry mogące ochronić dom przed włamywaczami. Najczęściej, kiedy przegląda się  akcesoria do bram można spotkać się z zamkiem antywłamaniowym. Jest to rozwiązanie skuteczne oraz dostępne w przystępnej cenie. Trzeba wobec tego wybrać taką bramę, do której zamek będzie w przyszłości pasował. Należy bowiem mieć świadomość, że na rynku dostępne są modele, które nie mają możliwości zamontowania zamka w późniejszym czasie. Naturalnie, największym i podstawowym zabezpieczeniem jest pilot zdalnego sterowania. Jednocześnie, to on też decyduje o komforcie użytkowania bramy.  Kod do odblokowania bramy jest niemożliwy do odgadnięcia. Natomiast, trzeba liczyć się równocześnie z tym, że włamywacze będą mogli próbować wyważyć bramę. I tutaj, kiedy mamy podejrzenia, że właśnie w naszej okolicy mogłoby dojść do takiego włamania, warto zakupić napęd współpracujący ze specjalnym mechanizmem zabezpieczającym przed wyważeniem blatu bramy. To innowacyjne rozwiązanie jest faktycznie skuteczne. Zwykle mechanizm ten przyjmuje formę blokady dociskowej, podtrzymującej bramę w zamkniętej pozycji. Ekspert ze sklepu z automatyką na pewno wspomni również o tak praktycznym rozwiązaniu jak ryglowanie za pomocą rygli mechanicznych. Automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu jest wysoce skuteczne.

Warto wiedzieć o tym, że nowocześnie zaprojektowane systemy automatyki bramowej mogą też wykorzystać kontrolę dostępu przy pomocy specjalnych czytników zbliżeniowych czytników kart. Są to akcesoria do bram pozwalające na wczytanie nawet bardzo wielu kart, ze względu na zastosowanie wewnętrznej pamięci czytnika. Wykorzystanie zaawansowanych technicznie programatorów pozwala na w pełni bezpieczne zarządzanie kontrolą dostępu. Można więc kody dodawać, kasować, jak i równocześnie wyświetlać. Jeśli weryfikowanie dostępu odbywa się przy użyciu kodu, to zastosowanie znajdują klawiatury kodowe, a więc zamki kodowe. Są one również nazywane wyłącznikami kodowanymi. Obudowa takich urządzeń wykonana jest z odpornego na uszkodzenia aluminium. Łączy się z centralą za pomocą przewodów lub drogą radiową. Z urządzenia można także korzystać wtedy, gdy jest ciemno, ponieważ posiada podświetlaną klawiaturę. Bezprzewodowa wymiana danych pozwala na uzyskanie zasięgu do 100 metrów na zewnątrz oraz do 35 metrów wewnątrz pomieszczeń. Klawiatury kodowe dobrze się prezentują, a więc nie wpłyną negatywnie na wygląd otoczenia bramy lub garażu. Doskonale sprawdzają się na tych posesjach, gdzie dostęp do bramy ma większa liczba użytkowników. Jeśli użytkownik zapomni kodu, to może go zmienić przez zastosowanie kodu serwisowego. Urządzenie pobiera energię tylko wtedy, gdy uruchamiany jest przycisk.

Zintegrowanie bramy z napędem 

Nowoczesne akcesoria do bram, wpływające na jeszcze większe zabezpieczenie bramy garażowej sprawiają, że można czuć się wyjątkowo bezpiecznym. Można również zdecydować się na inne, równie ciekawe i skuteczne rozwiązanie. Jest nim zintegrowanie bramy z napędem założonym w górnej części jednej z prowadnic. Jest to idealne wyjście w garażach z niskim prześwitem i wysokim stropem. Wynika to z tego, że napęd porusza się po pasku zębatym, a więc nie zmniejsza maksymalnej wysokości otwierania się bramy. W standardowych bramach można także założyć dodatkowe zapięcie mechaniczne, czy też otwieranie awaryjne. Można też zdecydować się na zamontowanie zabezpieczeń przeciwko zakleszczaniu się palców, na opcję szybkiego odryglowania, założenie podwójnego zamka, czy uwzględnienie specjalnych odryglowań. Ogólnie dostępne zamki wyposażone są w potrójny pakiet sprężyn naciągowych, umieszczonych w osłonie na środku prowadnic poziomych oraz w podwójny system linek stalowych, celem zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa. Podstawowym zabezpieczeniem jest natomiast brama solidna i w odpowiedni sposób zamontowana. Nie trzeba się wtedy martwić, że włamywacze wypchną bramę z prowadnic, czy przetną skrzydło szlifierką. Można też założyć instalację alarmową, na co często decydują się właściciele garażów z drzwiami wejściowymi. Na rynku można znaleźć sporo zabezpieczeń i warto zdecydować się na te, które w pełni odpowiadać będą naszym potrzebom. Wtedy istnieje gwarancja maksymalnego zabezpieczenia samochodu, jak i całej posesji.